Znajdź swój cel

Codzienność i jej wielopłaszczyznowość często sprawia, że trudno nam się odnaleźć. Czynniki zewnętrzne wpływają na nas znacznie mocniej niż może się wydawać, a np. traumatyczne wspomnienia z dzieciństwa determinują nasze życie dorosłe. Czasem trudnością nie jest nawet osiągnięcie sukcesu czy sprawdzenie się w konkretnej dziedzinie, ale nawet najprostsze decyzje czy problemy stają się niemożliwą do przekroczenia linią. Co robić w takiej sytuacji? Dobrym rozwiązaniem może okazać się trener motywacyjny http://tomaszkalko.pl/oferta/mowy-motywacyjne/.

Motywacja to zagadnienie, które od zawsze interesowało badaczy. To, co sprawia, że chce się nam działać ma wiele aspektów i trudno o neutralną i odpowiadającą na wszelkie pytania definicję. Dlatego właśnie sami nie potrafimy czasem wykrzesać z siebie wewnętrznej chęci do wykonania określonych zadań. Nie chce nam się iść do pracy, nie chce nam się wprowadzać zmian, nie chce nam się spoglądać w przyszłość. Każdy trener motywacyjny, omawiając zagadnienia związane z osiągnięciem sukcesu powie swoich słuchaczom jedno: nie będzie to możliwe, dopóki sami nie będziecie wiedzieli, czym jest Was cel oraz konkretnie go nie określicie. Wielu uczestników warsztatów z rozwoju osobistego, zastanawia się wtedy od razu, nad ogromnymi kwotami, które pewnie niedługo osiągną lub wspaniałą willę z basenem, który mogą kupić. Jednak określenie celu nie polega dokładnie nad wyobrażeniem sobie swojego marzenia. To musi być plan. Bardzo konkretny plan, który pozwoli na usystematyzowanie swoich działań, podsycanie swojej motywacji oraz znalezienie w sobie na tyle siły oraz przekonania, żeby działania były cały czas ukierunkowane na sukces.

A czy jeżeli nie będziemy wiedzieli, gdzie czegoś szukać, nawet nie będziemy dokładnie wiedzieli czego szukamy, to mamy szansę na to, żeby to znaleźć? Na pewno nie. Skonkretyzowanie celu służy przede wszystkim temu, aby dokładnie zaplanować strategię działania. Tylko wtedy będziemy mogli wiedzieć, od czego zacząć, co będzie nam potrzebne, jak długo całość może nam zająć. Cel musi być przede wszystkim bardzo konkretny. Jeżeli chcemy wybudować swój dom, to nic nie stoi na przeszkodzie określeniu dokładnego jego wyglądu, miejsca budowy, materiałów z których skorzystamy, a nawet tego, czy zasłony w naszym domu będą błękitne, czy też zielone. Przy odpowiednio przygotowanym planie oraz naszym nastawieniu szybko okaże się, że z czasem trafimy na wyjątkową promocję wymarzonych przez nas zasłon! Tak właśnie działa prawo przyciągania i określanie swoich celów. Nagle okaże się, że ciągle pojawiają się nowe możliwości, szereg narzędzi do osiągnięcia naszego celu, ponieważ cały wszechświat będzie nam sprzyjał. A nawet najdrobniejsza okoliczność zmotywuje nas jeszcze mocniej. Do tego właśnie potrzebny jest trener motywacyjny. A co jeżeli nie znam swojego celu? W takim wypadku czeka nas zaawansowana praca nad sobą w której trener motywacyjny będzie niezbędnym elementem. Każdy z nas ma marzenia, więc nie powinno być to trudne zadanie. Czasem niektórzy mówią: no dobrze, ale ja mam wiele celów i każdy chciałbym zrealizować, co wtedy?. Wtedy należy usystematyzować hierarchię swoich celów. Co będzie dla nas najważniejsze? Które z marzeń chcielibyśmy zrealizować, jako pierwsze? Jeżeli najbardziej marzysz o tym, aby wydać książkę, określ ten cel dokładnie, a potem zacznij pisać.