Uzupełnienie ubytków a korona porcelanowa

Uzupełnienie ubytków w uzębieniu jest formą zabiegu, który wymaga nie tylko doświadczenia specjalisty, ale również specjalnych materiałów, które będą zapewniały bezpieczne użycie implantów, na których zostanie w kolejnym kroku umieszczona korona porcelanowa. Korona porcelanowa charakteryzuje się dużą trwałością, jak również można ją przygotować w taki sposób, aby nie odróżniała się od reszty uzębienia.

 

Nowoczesne implanty zębowe składają się z śruby tytanowej wkręcanej w kość żuchwy, jak również korony. Jest to rozwiązanie droższe od różnego typu mostków i innych uzupełnień, jednak najbardziej korzystne ze względu na to, że implant jest uzupełnieniem stałym. Zastępuje idealnie prawdziwy ząb, jak również jest wytrzymały i zazwyczaj jest bardzo dobrze tolerowany przez pacjentów. Korona porcelanowa warszawa http://odentimplanty.pl/ to uzupełnienie, które wykorzystywane jest od dłuższego czasu w stomatologii, jak również implantologii. Oferty związane z koroną są bardzo różne, w zależności od danego gabinetu stomatologicznego. Decydując się na implant zębowy, warto jest wiedzieć o tym, że nie każdy może skorzystać z tego rozwiązania. Ze względu na to, że ingerencja w ciało ludzkie jest duże dziąsła jak również ogólny stan jamy ustnej musi być bez zarzutu. Co więcej specjaliści nie wykonują zabiegów tego typu u osób:

  • które chorują na nowotwory,
  • mają parodontozę,
  • których stan jamy ustnej nie jest dobry,
  • chorują na padaczkę,
  • z AIDS,
  • które zażywają leki steroidowe,
  • do 17 lat,
  • w ciąży,
  • z zaawansowaną osteoporozą,
  • z cukrzycą (w przypadku nieuregulowanych skoków i spadków cukru).

 

Trzy etapy zakładania implantu z koroną porcelanową

Zabieg wstawiania implantu zębowego można podzielić na trzy etapy. Pierwszym etapem będzie wywiercenie w kości otworu, w który w kolejnym etapie zostanie obsadzony implant (na trzy lub sześć miesięcy). Następnie wkręcana jest w obsadzony implant tzw. śruba gojąca (na około dwa tygodnie), która ma za zadanie przyspieszyć proces gojenia błony śluzowej, jak również przygotować podłoże pod wybraną koronę wkręcaną w implant. W ostatnim etapie specjalista mocuje łącznik oraz koronę, na którym jest obsadzana. 

 

Czy korona porcelanowa i implant są często wybierane?

Ze względu na cenę za implant i koronę porcelanową nadal mało osób decyduje się na takie rozwiązanie. Koszt takiego zabiegu w zależności od kliniki stomatologiczne, w której jest wykonywany, to koszt rzędu trzech tysięcy złoty. Jednakże na rynku jest coraz więcej specjalistów wykonujących tego rodzaju zabiegi.

 

Dlaczego warto jest decydować się na implanty zębowe?

Warto decydować się na implanty oraz korony porcelanowe z kilku względów. Przede wszystkim dzięki tej metodzie, można uzupełnić ubytki na stałe, które idealnie zastępują żywe zęby. Co więcej trudno jest odróżnić obsadzoną koronę porcelanową od pozostałego uzębienia. Po trzecie e względu na to, że estetyka uzębienia jest bardzo istotna dla większości osób, tego typu rozwiązanie trafia bardzo mocno w gust pacjentów klinik stomatologicznych. Co więcej śruba tytanowa jest jedną z bezpieczniejszych protez wykorzystywanych w implantologii. Ponieważ przyjmuje się znacznie lepiej, niż inne rozwiązania uzupełniające ubytki zębowe.